Edukacyjne wycieczki rowerowe – wycieczka 10.09

lekcja jazdy

Kontrapas kojarzy Ci się tylko z kontrabasem? Nie wiesz, kiedy możesz legalnie jechać po chodniku? Znasz przepisy ruchu drogowego, ale mimo to boisz się jeździć po Krakowie na rowerze? Mamy na to rozwiązanie!

Kraków Miastem Rowerów we współpracy z Urzędem Miasta Krakowa zaprasza na bezpłatne edukacyjne wycieczki rowerowe. Podczas przejażdżki po mieście uczestnicy dowiedzą się jak bezpiecznie poruszać się po drogach dla rowerów i jezdniach. Doświadczeni rowerzyści poprowadzą wycieczkę przez kontrapasy, śluzy rowerowe, przejazdy dla rowerów, skrzyżowania z torowiskami i wiele innych miejsc potencjalnie trudnych dla osób, które od niedawna jeżdżą na rowerze po Krakowie. Wszelkie pytania i wątpliwości mile widziane – rozwiejemy je wszystkie.

Zajęcia odbywać się będą przez całą jesień, w weekendy.

Najbliższe zajęcia: 10 września 2017 (niedziela)

Start: 10.00 z placu Wszystkich Świętych, sprzed Magistratu

Liczba miejsc na wycieczkę jest ze względów organizacyjnych limitowana, a o zapisie decyduje kolejność zgłoszeń. Zgłoszenia można nadsyłać na adres mailowy: joanna.majdecka@um.krakow.pl lub dzwoniąc na numer telefonu: 12 616 87 70 (od poniedziałku do piątku w godz. 7.30–15.30). Zgłoszenia przyjmowane są do 8 września do godz. 10.00.

W wycieczce mogą uczestniczyć także osoby niezarejestrowane – pod warunkiem dostępności miejsc. Wycieczka organizowana jest przez Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Krakowa. Rejestracja i udział w wycieczce oznaczają akceptację regulaminu wycieczki. O kolejnych wyprawach będziemy informować.

Regulamin wycieczek edukacyjnych