Kraków wygrał!

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim mieszkańcom Krakowa za udział w referendum. To historyczny moment. Cieszymy się, że krakowianki i krakowianie w przytłaczającej większości (ponad 85%) opowiedzieli się za szybszym rozwojem infrastruktury rowerowej w Krakowie. To ogromny sukces, nie tylko rowerzystów, nie tylko organizacji rowerowych, ale wszystkich mieszkańców miasta.

Oczekujemy, że głos naszych współobywateli zostanie dostrzeżony również przez  polityków i urzędników, którzy nadadzą większy priorytet inwestycjom rowerowym i przeznaczą znacznie większą część budżetu miasta na budowę Krakowa przyjaznego rowerzystom i pieszym.

Wybór mieszkańców Krakowa oznacza również poważny sygnał dla władz innych miast i władz centralnych. Do tych ostatnich apelujemy o jak najszybszą nowelizację rozporządzeń w sprawie znaków i sygnałów drogowych, w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie. Ich brak hamuje możliwości rozwoju dobrej jakościowo infrastruktury.

Korzystając z okazji pragniemy zaprosić wszystkie krakowianki i krakowian na Święto Cykliczne, które odbędzie się w dniach 2-8 czerwca. Jest to festiwal tworzony przez rowerzystów dla rowerzystów mający na celu popularyzację roweru jako środka transportu miejskiego, zmianę wizerunku miejskiego rowerzysty oraz dobrą zabawę. W tym roku będzie to szczególna okazja do świętowania naszego wspólnego referendalnego sukcesu. Zapraszamy w szczególności na Wielki Przejazd Rowerowy rozpoczynający się z Błoń Krakowskich 8 czerwca w samo południe. Przyjeżdżajcie!

10298887_756521751059405_578530568206369216_n