Velo-wycieczki na miejskim rowerze – sierpień

Miasto Kraków organizuje wycieczki po Krakowie dla użytkowników miejskiej wypożyczalni rowerów KMK Bike

Kontrapasy, śluzy rowerowe, pasy filtrujące, pasy dla rowerów, strefy uspokojonego ruchu. Te wszystkie elementy nowej infrastruktury rowerowej w Krakowie będzie można poznać w trakcie organizowanych przez Miasto Kraków velo-wycieczek. Prowadzącymi będą świetnie przygotowani członkowie Stowarzyszenia Kraków Miastem Rowerów. Wycieczki będą też okazją do zapoznania się z przepisami ruchu drogowego dotyczącymi rowerzystów.

Pierwsze dwie Velo-wycieczki odbyły się 26 lipca i 2 sierpnia. Przed nami kolejne przejażdżki. Najbliższa odbędzie się 16 sierpnia. Początek spotkania o 11.00 na Małym Rynku od strony ul. Siennej. Kolejne zaplanowano na 22 sierpnia (o godz. 15:00, miejsce zbiórki: przy Błoniach, u zbiegu al. 3 Maja i al. Marszałka Ferdynanda Focha, naprzeciwko Muzeum Narodowego) i 30 sierpnia (o godz. 11:00, miejsce zbiórki przy Kładce Bernatka od strony Podgórza, u zbiegu ulic Brodzińskiego i Nadwiślańskiej).

Ilość miejsc na pojedynczą wycieczkę jest ze względów organizacyjnych limitowana, a o zapisie decyduje kolejność zgłoszeń. Zgłoszenia można nadsyłać na adres mailowy:joanna.majdecka@um.krakow.pl lub pod numerem telefonu 12 616 87 70 (od poniedziałku do piątku w godz. 7:30-15:30). Prosimy o dopisek WYCIECZKA KMR w tytule maila.

Zgłoszenia na wycieczkę, która odbędzie się 16 sierpnia przyjmowane są do 13 sierpnia. Na kolejne przejażdżki można się zgłaszać w następujących terminach: do 19 sierpnia na wycieczkę zaplanowaną na 22 sierpnia, do 27 sierpnia, na wycieczkę zaplanowaną na 30 sierpnia. W zgłoszeniu prosimy o podanie następujących danych zgłaszanych uczestników: imię i nazwisko, adres e-mailowy i/lub numer telefonu oraz rozmiar koszulki T-shirt (XS, S, M, L, X, XXL). Wszyscy uczestnicy wycieczki na jej zakończenie otrzymają zestaw upominków. Podanie numeru telefonu nie jest obowiązkowe, ale z pewnością ułatwi i przyspieszy ewentualny kontakt.

Wycieczki organizowane są przez Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Krakowa w ramach unijnego projektu VeloCitta. Prowadzącymi wycieczkę będą świetnie przygotowani członkowie Stowarzyszenia Kraków Miastem Rowerów.

Kolejne Velo-wycieczki planowane są już we wrześniu!

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!VeloCitt _LOGO-resized

co-funded-iee-horiz_pl