Szkolny Masowy Przejazd Rowerowy

Zgodnie z zapowiedziami, zastępujemy piątkowe Masy Krytyczne kwartalnymi Masowymi Przejazdami Rowerowymi w soboty. Pierwszy z nich odbędzie się już 25 kwietnia 2015. Punktualnie o 12.00 spotkamy się nad Rynku Głównym pod pomnikiem Adama Mickiewicza i wspólnie ruszymy w miasto, aby popularyzować najbardziej ekologiczny, prozdrowotny i przyjazny miastu środek transportu oraz aby integrować krakowskich rowerzystów.

Szkolny Masowy Przejazd Rowerowy bierze swą nazwę od naszych szczególnych gości – uczniów szkół, w których prowadzony jest projekt STARS, mający na celu propagowanie dojazdów do szkoły na rowerze.

szprychowka_internet

Pojedzie z nami również ekipa Wkręć się w autyzm, która w rowerowy sposób chce zakończyć Miesiąc wiedzy na temat autyzmu. Zapraszamy wszystkich do ubrania się na niebiesko!

autyzm

Trasa przejazdu

Rynek Główny – Sławkowska – Basztowa – Krowoderska – Szlak – tunel św. Rafała Kalinowskiego – Lubomirskiego – Rondo Mogilskie – Powstania Warszawskiego – Rondo Grzegórzeckie – Dietla – Krakowska – Podgórska – kładka Bernatka – Nadwiślańska – Zabłocie – Most Kotlarski – Kotlarska – Rondo Grzegórzeckie – Al. Pokoju – Lema – Tauron Arena Kraków

mapaSMPRLink do wydarzenia na facebook’u