Zarząd Stowarzyszenia

Aktualny skład zarządu stowarzyszenia Kraków Miastem Rowerów

Marcin Dumnicki z synkiemMarcin Dumnicki – prezes Zarządu

Ojciec trójki dzieci, matematyk. Przez rok mieszkał w Amsterdamie, gdzie zobaczył, jak miasto powinno dbać o potrzeby transportowe mieszkańców. Rowerem jeździł do liceum, na studia i już z tego nie wyrósł. Obdarzony dużą potrzebą wolności i niezależności niechętnie korzysta z komunikacji miejskiej i samochodu, który zresztą (decyzja podjęta przez całą rodzinę) niedawno sprzedał. Dzieci wozi wielkim rowerem cargo i pokazuje uroki samodzielnej jazdy. Zwolennik wychowywania do samodzielności od najmłodszych lat, chciałby przekształcić Kraków w miasto przyjazne również kilkulatkom na rowerkach.
Alergicznie reaguje na narzekanie, lubi otaczać się osobami, które potrafią wspólnie działać. Matematyczny umysł nakazuje mu zadawać pytania o rzeczy pozornie oczywiste i odkrywać, że łamanie stereotypów daje więcej satysfakcji, niż podążanie utartymi ścieżkami.
W Stowarzyszeniu działa od pamiętnego zebrania założycielskiego, prowadząc i nagłaśniając Masy Krytyczne, edukując na wszelkie możliwe sposoby. Ostatnio filmuje umówionych i przygodnie napotkanych krakowskich rowerzystów pokazując, jak radzić sobie wśród niedostatków infrastruktury.


Łukasz Chruścicki – sekretarz Zarządu

 

 

 

 


Jaroslaw_Prasol

Jarosław Prasoł – skarbnik Zarządu
 

 
 

 

 


 

Archiwum:

Skład Zarządu KMR w kadencji lipiec 2016-czerwiec 2018
Skład Zarządu KMR w okresie grudzień 2015-czerwiec 2016
Skład Zarządu KMR w okresie czerwiec 2014-grudzień 2015
Zarząd KMR w kadencji lipiec 2012-czerwiec 2014