Kontrakt 100 rozwiązań

W efekcie prac nad zebranymi propozycjami podczas Rowerowego Forum Dzielnicowego, oraz punktami dodatkowo zgłoszonymi podczas konsultacji społecznych powstała propozycja „Kontraktu 100 rozwiązań”.

Zestawienie propozycji, które zostały posortowane według grup, w jakich pracowaliśmy w ostatnich miesiącach dostępne są w serwisie ibikekrakow.com

kontrakt-100-rozwiazan

Niektóre informacje o Kontrakcie, które pojawiły się w krakowskich mediach:

14.09.2013 Rowerowy Kraków już wie, czego chce. Jest lista zadań

11.10.2013 Jak obywatele-rowerzyści zaskoczyli urzędników

7.12.2013 Krakowski Dialog Cykliczny. Glosowanie rowerami

7.12.2013 Trwa Krakowski Dialog Cykliczny. Jaka przyszłość czeka rowerzystów?

Dalsze losy sporządzonego wraz z prawie 3000 obywateli i obywatelek Krakowa „Kontraktu 100 rozwiązań” toczą się przy okazji planowania budżetu Gminy Miejskiej Kraków na 2014 rok. Pomimo, że budżet nie został jeszcze uchwalony, i prawdopodobnie prace nad nim potrwają jeszcze kilka tygodni, to nawet z bieżących środków na rok 2013 udało się zrealizować niektóre z zapisów i wniosków skierowanych przez mieszkańców podczas Rowerowego Forum Dzielnicowego i konsultacji społecznych.

Jedną z potrzeb zgłaszanych do Kontraktu przez mieszkańców były nowe stojaki rowerowe. Sekcja rowerowa ZIKiT doprowadziła do rozlokowania w Krakowie, tylko w listopadzie aż 235 stojaków.

Część z lokalizacji pochodziła ze zgłoszeń dokonanych przez mieszkańców bezpośrednio do ZIKiT, ale duże ilość to typowania miejsc zaproponowane przez uczestników Krakowskiego Dialogu Cyklicznego.