Masowe Przejazdy Rowerowe

Stowarzyszenie KMR po decyzji o zaprzestaniu organizowania Masy Krytycznej postanowiło spotykać się z krakowskimi rowerzystami raz na kwartał, żeby wspólnie radośnie spędzić czas i pokazać, że rower to przyjazny środek transportu.

Pierwszy, Szkolny Masowy Przejazd Rowerowy (22 kwietnia 2015) zgromadził ponad 900 uczestników (przebijając tym samym najliczniejszą Masę) i odbił się szerokim echem w mediach.

Masowy Zaślubinowy Przejazd Rowerowy (22 sierpnia; przekładany z powodu pogody), zgromadził kilkaset osób, doszło podczas niego do symbolicznego rowerowego ślubu Nowej Huty z Krakowem

Rózga dla Prezydenta Majchrowskiego,­ Rowerowe Mikołajki (6 grudnia 2015). Z uwagi na problemy stawiane przez władze Krakowa, przejazd odbył się pieszo.

Szkolny Masowy Przejazd Rowerowy (23 kwietnia 2016) ­ przejazd zgromadził ponad 500 osób, był sporym sukcesem organizacyjnym (po raz pierwszy jechaliśmy zgodnie z procedurą wykorzystania drogi w sposób szczególny). Współpracowaliśmy m.in. z UMK, BikeBelle, Strażą Miejską, dr Albinem.

Przejazd Rowerowy z okazji Dnia bez Samochodu (18 września 2016) pomimo niesprzyjającej pogody zebrał sporą liczbę uczestników. Został zorganizowany w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonej Mobilności.