Dla mediów

Stowarzyszenie Kraków Miastem Rowerów jest otwarte na komunikację i współpracę z mediami. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami o Stowarzyszeniu, jak i dotyczącymi prowadzonej przez nas działalności na stronie naszych inicjatyw. Jeżeli potrzebują Państwo więcej informacji lub materiałów, zapraszamy do kontaktu z nami. Najszybciej poprzez osobę Marcina Dumnickiego, którego dane kontaktowe i krótką notkę bio prezentujemy.

Marcin Dumnicki z synkiem

Marcin Dumnicki – prezes KMR
m.dumnicki@kmr.org.pl
tel. +48 603 473 375

Ojciec trójki dzieci, matematyk. Przez rok mieszkał w Amsterdamie, gdzie zobaczył, jak miasto powinno dbać o potrzeby transportowe mieszkańców. Rowerem jeździł do liceum, na studia i już z tego nie wyrósł. Obdarzony dużą potrzebą wolności i niezależności niechętnie korzysta z komunikacji miejskiej i samochodu, który zresztą (decyzja podjęta przez całą rodzinę) niedawno sprzedał. Dzieci wozi wielkim rowerem cargo i pokazuje uroki samodzielnej jazdy. Zwolennik wychowywania do samodzielności od najmłodszych lat, chciałby przekształcić Kraków w miasto przyjazne również kilkulatkom na rowerkach.
Alergicznie reaguje na narzekanie, lubi otaczać się osobami, które potrafią wspólnie działać. Matematyczny umysł nakazuje mu zadawać pytania o rzeczy pozornie oczywiste i odkrywać, że łamanie stereotypów daje więcej satysfakcji, niż podążanie utartymi ścieżkami.
W Stowarzyszeniu działa od pamiętnego zebrania założycielskiego, prowadząc i nagłaśniając Masy Krytyczne, edukując na wszelkie możliwe sposoby. Ostatnio filmuje umówionych i przygodnie napotkanych krakowskich rowerzystów pokazując, jak radzić sobie wśród niedostatków infrastruktury.