Zarząd KMR w kadencji 07.2012-06.2014

Strona archiwalna

W wyniku głosowania Walnego Zebrania do składu zarządu stowarzyszenia Kraków Miastem Rowerów w lipcu 2012 roku zostali wybrani:

Janek Szpil – prezes zarządu

Mieszkaniec Krakowa; postrzega miasto jako spójny organizm, a jego przestrzeń jako dobro należące do wszystkich jego mieszkańców. Animator społeczny, przekonany, że potencjał do zmian na lepsze jest utkwiony w ludziach i należy go tylko uwolnić. Związany z Masą Krytyczną od 2005 roku, inicjator krakowskiego Park(ing)Day, współtwórca Święta Cyklicznego i projektu „Pod Kopułą”. Ukończył studia geograficzne – specjalizację społeczno – ekonomiczną na UJ. „Rower jest dla mnie podstawowym środkiem transportu, ale też urządzeniem wyjątkowym, nadającym inną jakość codziennemu funkcjonowaniu w mieście. Powszechny, bezpieczny i komfortowy transport rowerowy jest jednym z najważniejszych środków do przywrócenia miastu „ludzkiego wymiaru.” Poza rowerami interesuje się streetartem, miejskim ogrodnictwem oraz bio-budownictwem. Uczy jogi i uczy się jogi. Uważa, że świat można zmienić przede wszystkim zaczynając od zmiany samego siebie.

Krzysztof Nil RybaKrzysztof Nil Ryba – skarbnik zarządu

Dziennikarz społeczny, redaktor Encyklopedii Krakowskiej Komunikacji, z wykształcenia inżynier oprogramowania i project manager. Propagator idei zrównoważonego transportu, którą jego zdaniem należy wdrażać, a nie tylko mówić i pisać o niej w kolejnych dokumentach planistycznych. Zwolennik szerokiego uprzywilejowania i priorytetów dla komunikacji zbiorowej. Zna realia poruszania się po mieście z kilku perspektywy – po Krakowie chodzi pieszo oraz jeździ w kolejności: rowerem, komunikacją miejską i samochodem. Uważa, że przez 20 lat od transformacji ustrojowej wyhodowany został w Polsce kult samochodu, a mieszkańcy miast powoli ale skutecznie ograbieni zostali z przyjaznej przestrzeni publicznej, o której przywrócenie aktywnie zabiega.
Miłośnik dwóch kółek, stref Tempo30, ściętych krawężników, asfaltu na drogach dla rowerów i wzajemnego poszanowania na drodze przez wszystkich uczestników ruchu. Jednocześnie aktywista działający na rzecz praw pieszych i niechronionych uczestników ruchu.

Jakub Stępak – sekretarz zarządu

Krakus i nowohucianin od urodzenia. Student Akademii Górniczo-Hutniczej, absolwent V Liceum Ogólnokształcącego. W 2008 roku podczas trzydniowych odwiedzin w Warszawie po raz pierwszy uczestniczył w Masie Krytycznej (akurat powstańczej). Po powrocie do Krakowa odnalazł krakowską masę i na trwale wkręcił się w działania Krakowskiej Masy Krytycznej i Inicjatywy Kraków Miastem Rowerów. Obecny przy tworzeniu Stowarzyszenia KMR od początku zajmując się wszystkim, co pisane, lądując w końcu na stanowisku sekretarza zarządu. Efekty (oczywiście nie tylko) jego działań z klawiaturą można oglądać tutaj.

560380_10150690801448525_514107088_nKatarzyna Anna Dyląg – członkini zarządu

Rodowita Krakowianka, od siedmiu lat przemierza miasto zielonym rowerem. Podczas podróży do Skandynawii i na zachód Europy nabrała przekonania, że miasto może być przestrzenią przyjazną mieszkańcom.

Od roku związana ze stowarzyszeniem Kraków Miastem Rowerów, początkowo jako koordynator Krakowskiej Masy Krytycznej. Entuzjastka cycle chic. Prywatnie lekarz w trakcie specjalizacji z pediatrii. Wierzy w słowa A.Einsteina- „Życie jest jak jazda na rowerze. Żeby utrzymać równowagę trzeba się poruszać.

DSC04760Miłosz Tatara – członek zarządu

Z Krakowem i rowerami związany od zawsze, z Kraków Miastem Rowerów – od 2009 roku. Zajmował się m. in. Masą Krytyczną, Świętem Cyklicznym, projektami edukacyjnymi, organizacją struktury Stowarzyszenia.

Prywatnie miłośnik wszystkich dużych i nietypowych pojazdów – riksz, rowerów towarowych, ale także krakowskich tramwajów. Uważa rower za genialny wynalazek, dzięki któremu miasto staje się wygodniejsze, a jego mieszkańcy szczęśliwsi. Promuje kulturę na drogach, w tym szczególnie szacunek wobec pieszych.

Data przeniesienia do archiwum: 2014-07-05