Szkolny Masowy Przejazd Rowerowy 2019

przejazd

Wiosną wszystko rozkwita, ruch rowerowy także. I dla tych wszystkich, którzy jeżdżą od niedawna i dla tych, dla których nie ma zlej pogody na rower mamy propozycję – wybierzcie się z nami na wspólny przejazd po mieście. Pokażmy razem, że rower to nie tylko środek transportu, ale czysta frajda! Zapraszamy niezależnie od wieku, umiejętności, kondycji, jedziemy w spokojnym tempie z uśmiechem na ustach.

Naszymi szczególnymi gośćmi będą uczniowie szkół z projektu STARS, w ramach którego zachęcamy i uczymy dzieci i młodzież bezpiecznej i przyjemnej jazdy na rowerze.

Na końcu trasy na uczestników będą czekać nagrody (sponsorowane m.in. przez Wavelo i Secesja s.j. Centrum Rowerowe) oraz krówki na dodanie energii.

Osoby chętne na wspólny dojazd z Nowej Huty mogą przyłączyć się do zlotu organizowanego przez Fundację Otwarty Plan. Zbiórka na Placu Centralnym o godzinie 9.30.

Zobaczcie też wydarzenie na facebooku.

Trasa przejazdu:

plac przy Muzeum Narodowym al. 3 maja – al. Mickiewicza – al. Słowackiego – ul. Warszawska – ul. Pawia – tunel św. Rafała Kalinowskiego – al. Lubomirskiego – rondo Mogilskie – ul. Mogilska – al. Jana Pawła II – fontanna w parku AWF (ok. 8,5 km)

mapa przejazd rowerowyTrasa zlotu z Nowej Huty: